BTP’den muhteşem kongre

BTP’nin kurucusu ve genel başkanı merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın vefatının ardından Bağımsız Türkikiye Partisi ilk büyük kongresini gerçekleştirdi. Coşku dolu kongrede konuşan BTP’nin yeni Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın, kadınlara ve gençlere yönelik projeleri dikkat çekti
20.10.2020 10:54:00
BTP'den muhteşem kongre
Ankara’da Sincan Harikalar Diyarı Amfitiyatro’da 18 Ekim’de gerçekleşen Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) 5. Olağanüstü Kongresi’nde, tek aday olarak katıldığı seçimde Hukukçu Hüseyin Baş, 1100 delegenin tamamının oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın “Kendini 24 yaşında ‘Türkiye’nin bağımsızlığına adıyorum’ diyen Deniz Gezmiş gibi kendimi 29 yaşında Türkiye’nin bağımsızlığına adıyorum” demesi yurt çapında büyük beğeni topladı ve manşetlere taşındı.BTP lideri Baş’ın, “Bu koltuğun hayrını görmek için değil, hakkını vermek için buradayım. Bundan böyle sendelemek, düşmek demektir. Bu davayı iktidara taşıyacağız” ifadeleri de dikkat çekti.

Sayın Hüseyin Baş konuşmasında, ülkedeki kadın cinayetlerinin artışına da dikkat çekerek, anketlere göre kadınların kocasından şiddet göreceğini, hatta onu öldüreceğini bildiği halde o insanla yaşamaya devam ettiğine vurgu yaptı. Ekonomik özgürlükleri ve sırtını dayayabilecekleri bir devlet babasının olmadığı kadınların böyle insanların elinde katledildiğini ifade eden BTP Genel Başkanı Baş, “Prof. Dr. Haydar Baş, ‘ev hanımlarına maaş vereceğim’ demişti. Bütün ev hanımları maaşlarını alsa kimse onlara şiddet uygulayabilir mi? Neden bu kadınları bu evlere mahkûm ediyoruz? Niye bu kadınlara sahip çıkmıyoruz? Devlet bu kadınların da babası değil mi?” dedi.

BTP liderinin “Fakirliğin suç sayıldığı günlerin gelmesi için Milli Ekonomi Modeli’ni tüm dünyada hakim kılmak için yola çıktık” demesi de büyük alkış aldı.

“Var bi hayalimiz” sloganından yola çıkarak yaptığı konuşmada BTP lideri Baş, “Bizim var bi hayalimiz. Hayalimiz ‘Tüm ümidim gençliktedir’ diyen Atatürk’ün hayalidir. Birlik, beraberlik, kardeşlik içinde birbirini anlayabilenlerin yaşadığı bir toprak hayalidir. Hayalimiz ‘Fakirlik suç sayılacak’ diyen Oğuz Kağan’ın hayalidir. Hayalimiz ‘Devletin dini adalettir’ diyen İmam Ali’nin hayalidir. Hayalimiz ‘Bizim dönemimiz başladı’ diyen Haydar Hoca’nın hayalidir” ifadeleri orada bulunan partilileri ve ekranları başında izleyen tüm vatandaşları coşturdu.

BTP Lideri Hüseyin Baş’ın tarihi konuşmasının tamamını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz: